Dzień dobry,
Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice!
W związku z zaistniałą sytuacją musimy zmodyfikować nasz tryb pracy. Pracujemy wszyscy aktualnie nie w szkole, ale we własnych domach. Pozostajemy jednak w swoich rolach - ucznia i nauczyciela.Od 18 marca nauczyciele uczyli Was zdalnie, wysyłali zadania i komunikowali się z Wami poprzez stronę internetową i inne komunikatory. Od 25 marca MEN wprowadziło obowiązek realizacji podstawy programowej.
Oto główne zasady, które będą porządkowały nasze działania edukacyjne w obecnych dniach. W zależności od tego, jak długo jeszcze będzie trwać zawieszenie zajęć, mogą one zostać zmodyfikowane, dostosowane do naszych wspólnych potrzeb i możliwości.
ZASADY „ZDALNEJ SZKOŁY”
SOSW im. J. Brzechwy w Pyrzycach
w dniach 25 marca - 10 kwietnia 2020r.
1. Podstawowym kanałem komunikacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami jest nasza szkolna strona internetowa soswpyrzyce.edupaqe.org
2. Uczniowie, rodzice i nauczyciele sprawdzają na bieżąco zamieszczone materiały, wiadomości i komunikaty - codziennie od poniedziałku do piątku.
3. Na stronę internetową szkoły wszyscy nauczyciele wysyłają uczniom wg obowiązującego tygodniowego planu zajęć wskazując klasę, nazwę przedmiotu, temat, datę zajęć :
- informacje o zakresie materiału do samodzielnego zapoznania się/ powtórzenia z podręcznika, ćwiczeń, zbioru zadań, atlasu, itp.,linki do filmów, gier dydaktycznych, materiałów interaktywnych, relaksacyjnych, itp.,
- zadania do samodzielnego wykonania, z podaniem informacji o sposobie i terminie wykonania zadania,
- inne ważne wskazówki do samodzielnej pracy, w tym z zakresu praktyk, rodzaj ćwiczeń z zakresu zajęć rewalidacji, innych zajęć obowiązkowych
- nie uwzględniamy w obowiązkowym planie zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych, kółek, chyba, że mamy plany treningowe, przygotowanie do konkursów – wówczas w porozumieniu z uczniem decydujemy o ewentualnych formach i sposobach współpracy/
4. Uczniowie starają się pracować samodzielnie według podanych wskazówek, a w razie trudności piszą do nauczyciela przedmiotu na wskazany przez niego adres mailowy lub wyjaśniają wątpliwości przez telefon lub inne dostępne komunikatory społecznościowe.
5. Jeśli odrobione zadania mają być sprawdzone, uczniowie przesyłają je nauczycielom w sposób, który wskazał nauczyciel przy swoim przedmiocie.
Możliwe sposoby, np.:
- tekst wraz z załącznikami przesłany na wskazany przez nauczyciela adres mailowy z dopiskiem: zadania domowe, praca dodatkowa, itp.
- zdjęcie pracy przesłane mailem, telefonem,
- inny sposób określony przez nauczyciela.
6. Wykonanie zadań może podlegać ocenie. Nauczyciel przekazuje uczniom informację o prawidłowych rozwiązaniach i/ lub wskazuje, co zostało zrobione prawidłowo, a co wymaga poprawy i jak tę poprawę należy wykonać.
7. Poza powyższymi zasadami nauczyciele mogą ustalić inne formy komunikowania się z uczniami i/lub rodzicami, np. sms, kontakt telefoniczny, grupa na WhatsApp, Messengerze, drogą mailową i inne.
8. Pozostałe zasady oceniania wszystkich form aktywności uczniów pozostają w zgodzie z zapisami Wewnątrzszkolnego Oceniania, Statutu ośrodka.
9. Nauczyciele korzystają m.in. z materiałów własnych oraz umieszczonych na dostępnych platformach edukacyjnych, na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, materiałów ogólnodostępnych publikowanych także w edukacyjnych programach telewizyjnych czy radiowych.
10. W zależności od rozwoju sytuacji, potrzeb i możliwości uczniów, nauczycieli i rodziców powyższe zasady mogą być uzupełniane i modyfikowane celem uzyskania optymalnej zdalnej współpracy.
11. Uczniowie, którzy nie zabrali zeszytów wykonują zadania na kartkach, które później zostaną dołączone do zeszytów /proszę zadbać o estetykę kartek, przeznaczać je oddzielnie na różne przedmioty/.
12. 9-14 kwietnia 2020 r. wiosenna przerwa świąteczna.
*Ważne
- proszę rozważnie przekazywać zakres materiału, tak by uczniowie mogli na bieżąco wykonywać zadania samodzielnie oraz zachowali higienę pracy z TIK, oraz bhp, a nauczyciel miał szansę ocenić pracę ucznia.