"STRACH MA WIELKIE OCZY" - Z takim przedstawieniem interaktywno - kabaretowym przyjechała do nas dzisiaj Grupa Teatralna TE z Torunia. Fascynująca przygoda rozgrywała się w owadzim świecie, gdzie Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem byli prześladowani przez Karalucha Ochydka. Aktorzy, poprzez swoją bardzo sugestywną grę, pokazali naszym uczniom sposoby radzenia sobie z przemocą, zarówno gdy jesteśmy jej ofiarami jak i również świadkami. Udowodnili, że nie ma sytuacji bez wyjścia, że dorosły często może być przyjacielem i zna sposoby na wyjście z najgorszej opresji. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie uczniom biletów na ten pouczający spektakl.
STRACH MA WIELKIE OCZY
NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI
W piątek 4 października 2019 r. wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski.
W roku szkolnym 2019/20 najwięcej głosów otrzymała Marika Karowska,która została przewodniczącą SU, a jej zastępcami - Agata Pitura i Mikołaj Płachta.
Dziękujemy za wysoką frekwencję i zapraszamy do współpracy.
RAJD TURYSTYCZNY
Dnia 29 września 2019 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego wzięli udział w „44 Zlocie Turystycznym im. Barbary
i Stefana Kaczmarków” po Puszczy Bukowej w Szczecin-Zdrojach.W Zlocie udział wzięli: Katarzyna Bartoszek, Adrian Sancewicz, Marcin Mazurek.
Wyjazd odbył się autokarem, który zabrał uczestników z Zespołu Szkół
w Lipianach, Szkoły Podstawowej w Mielęcinie, SP w Brzesku,
SP z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, SP w Pyrzycach przy ul. Rejtana, SOSW Pyrzyce, WTZ Nowielin oraz SP w Żabowie. Łącznie autokarem jechało 55 osób.Zbiórka uczestników miała miejsce przy Jeziorze Szmaragdowym, gdzie czekał przewodnik PTTK, p. Waldemar Hejza. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia udaliśmy się w pieszą wędrówkę wyznaczonymi szlakami Puszczy Bukowej. Trasa liczyła 8 km i wiodła szlakiem czerwonym przez Przełęcz Trzech Braci, szlakiem niebieskim – Polana Psie Pole, dalej Drogą Graniczną – Armatnie Wzgórze – Cis Warcisław – Dęby Książęce. Metę rajdu usytuowano na Polanie Słonecznej, gdzie na uczestników wędrówki czekał posiłek turystyczny
i konkursy.Marcin Mazurek zdobył wyróżnienie w konkursie fotograficznym – gratulujemy!
W drodze powrotnej była wizyta w Mac Donalds. Pełni wrażeń powróciliśmy do swoich miejsc zamieszkania.
Opiekun Zlotu
Elżbieta Karwecka
II WOJEWÓDZKI TURNIEJ RUCHU DROGOWEGO
II WOJEWÓDZKI TURNIEJ RUCHU DROGOWEGO "Bezpieczna droga do szkoły"
Dnia 25 września 2019 r uczniowie Justin Kubat, Jakub Perda, Nikola Krawiec, Artur Dobies, Patryk Olszak reprezentowali SOSW PYRZYCE na II edycji Wojewódzkiego Turnieju Ruchu Drogowego "Bezpieczna droga do szkoły" w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie. Celem turnieju było podnoszenie świadomości i wiedzy na temat ruchu drogowego oraz poruszania się po ulicy, przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w konkursie teoretycznym i praktycznym. Wykazując się dużą wiedzą oraz umiejętnościami m.in. bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, drużyna naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięstwa.
RAJD NIE IZOLUJ MNIE
Dnia 20.09.2019 r. odbył się pierwszy po wakacjach Rajd Turystyczny
„Nie izoluj mnie” z metą w OREW Nowielin.Trasa rajdu wiodła drogą wzdłuż Tamy Nowielińskiej.
Uczestnicy rajdu Adrian Sancewicz i Marcin Mazurek poruszali się pieszo
z pomocą kijków nordic walking.W programie rajdu był „Bieg na azymut po jesienny skarb”, w trakcie którego uczestnicy wykonywali różne zadania dotyczące zdrowego odżywiania.
Na koniec rozwiązali test wiedzy pt. „Żyj zdrowo – jedz zdrowo”.Należy podkreślić, iż wiedza i sprawność w wykonywaniu zadań na punktach kontrolnych Adriana i Marcina była imponująca.
Na mecie rajdu czekał na wszystkich smaczny poczęstunek: grochówka, kiełbaski, kawa, herbata, owoce i słodkie upominki. Całość uświetnił występ zespołu „Pyrzyczanka”.
Rajd „Nie izoluj mnie” był okazją do aktywnego spędzania czasu wolnego,
a także do integrowania się osób niepełnosprawnych ze zdrowymi rówieśnikami.Opiekun rajdu
Elżbieta Karwecka
SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019 W OŚRODKU
SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM
„Twoje środowisko, to nie tylko dom, rodzina, szkoła przyjaciele. Twoje środowisko, to także ziemia na której żyjesz " - wiedzą to uczniowie naszego Ośrodka, którzy od 20 lat włączają się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. W piątek 20.09.2019r. 52 uczniów wraz z nauczycielami zebrało 14 „worków śmieci" różnego rodzaju, szkło, plastikowe butelki, puszki po piwie i inne papierowe odpady po słodyczach. Z nieczystości uprzątnęliśmy Park im. M. Matysiaka, Park przy ul. Mickiewicza, teren od bramy cmentarnej do wejścia na wały od ul. 1 go Maja oraz teren za Ośrodkiem do budynku ZUS-u. Nasi uczniowie z wielkim zapałem biorą udział w akcji. Ich świadomość ekologiczna podgrzewa do działania. Cieszą się z każdego podniesionego śmiecia, który odbiera urok naszej przyrodzie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy, jako nieliczni w gminie kontynuują akcję i co roku z wielkim zapałem oczyszczają naszą Ziemię z nieczystości. Brawo My!
POETKA
SPOTKANIE Z POEZJĄ
Odwiedziła nas dzisiaj Poetka Michalina, czyli pani Krystyna Aleksandra Nawój.
Pisanie zawsze sprawiało Pani Krystynie przyjemność, a od maja 1999 roku pisze wiersze.
W swoim dorobku ma wiersze o różnej tematyce. Pisze o miłości, wojnie, przyjaźni, życiu. Wydała tomiki wierszy: „Przystanki mojego życia”, „Miłość, a wojna”, „Miłość, nadzieja, wiara”, „ Zielona gąsieniczka”.
Pani Krystyna niezwykle ciepło i serdecznie poprowadziła swoje autorskie spotkanie. Uczniowie chętnie wysłuchali recytowanych wierszy, z zadumą i refleksją uczestniczyli w zajęciach. Zachęcała młodzież do czytania, prób literackich, wiary w siebie i swoje możliwości. Dostrzegła różnorodność i oryginalność naszych wychowanków.
Na pewno spotkamy się jeszcze z Poetką Michaliną.
Pani Krystyna jest Prezesem Stowarzyszenia „Otwarte Okno”, które działa dla lokalnej społeczności.
WIZYTA W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY
WIZYTA W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY
Dzisiaj, 17 września 2019 roku, uczniowie klasy 1A i 1B Branżowej Szkoły pierwszego stopnia, odwiedzili w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, Powiatowy Urząd Pracy w Pyrzycach. Ważne informacje nt. pomocy osobom poszukującym pracy, bezrobotnym, absolwentom szkół zawodowych, przekazała pani Teresa Wrońska, dyrektor PUP w Pyrzycach. Serdecznie dziękujemy za ważne informacje, profesjonalne i praktyczne rady.
NARODOWE CZYTANIE
NARODOWE CZYTANIE
„(…) to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…)” - tymi słowami Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień rozpoczął 7 września kolejną edycję Narodowego Czytania czytając list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Akcję mającą na celu promocję czytelnictwa i przypomnienie wybitnych polskich dzieł literackich zapoczątkował w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:
- Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
- Dym – Maria Konopnicka;
- Katarynka – Bolesław Prus;
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz Orka – Władysław Stanisław Reymont;
- Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski;
- Sachem – Henryk Sienkiewicz;
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski;
Fragmenty nowel czytali zaproszeni goście, uczniowie ZS nr 2 CKU i ZS nr 1 oraz naszego Ośrodka, a wśród nich uczennica klasy 2 BS pierwszego stopnia Marika Karowska. Dopisała również publiczność, która z zaciekawieniem słuchała lektury. Akcja warta propagowania zachęca do czytania, poznawania języka, historii, kultury naszej Ojczyzny.
Do zobaczenia za rok!
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Choć lato było przepiękne i trudno było nam wszystkim rozstać się z wakacyjnym, swobodnym czasem to są wśród nas tacy, którzy nie mogli doczekać się rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Klasowe przyjaźnie, nowe informacje, kolorowe zeszyty i książki, wyprawy, rozgrywki sportowe, wspólne zadania, wyzwania i przygody. Oto, za czym tęskniliśmy podczas wakacji,a co właśnie się staje. Oficjalnie rozpoczęliśmy nowy etap nauki.
Gościła u nas dyrektor Oświaty Kultury, Sportu i Turystyki ze Starostwa Powiatowego pani Wioletta Leśniewska. To Ona wraz z panią dyrektor Ośrodka Anną Zasadzińską powitały uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkolnej społeczności. Były życzenia dobrego nowego roku szkolnego, ale także i wspomnienie trudnego września 1945 roku.
Serdecznie dziękujemy Kasi, Sylwii i Mikołajowi, naszym uczniom którzy także swoimi talentami i czasem wspomogli organizację tej uroczystości.
Z radością i ciekawością witamy w naszych progach nowych uczniów i życzymy, aby z zaangażowaniem i naszą pomocą poznawali świat. Ze sceny na koniec apelu zabrzmiały słowa piosenki Kasi Nosowskiej: "Życzymy sobie i Wam by nas było stać na święty spokój..."
I tego sobie i Wam życzymy na cały rok :-)
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA O GODZ.9.00!
Zapraszamy
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
„Ale to już było i nie wróci więcej….” – kolejny rok szkolny upłynął nam bardzo szybko. Dzisiaj (19.06.2019) spotkaliśmy się po raz ostatni przed dwumiesięcznym wypoczynkiem wakacyjnym, aby podziękować, rozdać świadectwa, nagrody, uściski.
W tym wyjątkowym dniu zaszczycił nas swoja obecnością Członek Zarządu Powiatu Pyrzyckiego Marek Kibała, który w imieniu Starosty Powiatu Pyrzyckiego wręczył nagrodę dla uczennicy klasy drugiej Branżowej Szkoły I Stopnia Agaty Pitury, która uzyskała najwyższą średnia ocen i wzorowe zachowanie.
Za kształtowanie pozytywnego wizerunku Ośrodka nagrodę Przyjaciela Ośrodka Roberta Betyny otrzymała uczennica klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Weronika Masłowska. W imieniu pana Roberta Betyny nagrodę wręczyła pani dyrektor Anna Zasadzińska.
Kolejną bardzo ważną i miłą częścią uroczystości było uhonorowanie uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce, wzorowe oraz bardzo dobre zachowanie. W tym roku wyróżnienia otrzymali:
- Agata Pitura
- Edyta Marszałek
- Marika Karowska
- Weronika Masłowska
- Andrzej Wójcik
- Mateusz Oszczygieł
- Katarzyna Bartoszek
- Daria Burdziuk
Nagrodzono również uczniów za systematyczną pracę i zaangażowanie w różnych organizacjach szkolnych i kołach zainteresowań. Uczniom podziękowano za sukcesy w sporcie, aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim, kole ekologicznym, kole krajoznawczo – turystycznym, kole matematycznym, za systematyczne odwiedzanie biblioteki a także wysokie wyniki w konkursie ortograficznym „Język polski bez granic”.
Istotną częścią apelu było również podziękowanie i nagrodzenie uczniów, którzy systematycznie uczęszczali do szkoły. W tym roku szkolnym 100% frekwencję uczęszczania do szkoły osiągnęło dwoje uczniów: Kamil Ograbek i Weronika Masłowska. Nagrodzeni zostali również uczniowie: Cyprian Pielich i Mateusz Pluta, którzy opuścili zaledwie kilka godzin w ciągu całego roku szkolnego.
Miłą tradycją naszego Ośrodka stało się nagradzanie pucharami klas, które osiągnęły najwyższą średnią ocen w szkole oraz najbardziej systematycznie uczęszczali do szkoły. W tym roku szkolnym puchary zostały „wypracowane” przez klasę III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klasę II Branżową I Stopnia za najwyższą frekwencję klasową.
Niestety koniec roku szkolnego, to również pożegnanie i wkraczanie w dorosłe życie. W tym roku absolwentami naszej szkoły są uczniowie klasy III Gimnazjum, klasy VIII Szkoły Podstawowej, klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz klasy III Przysposabiającej do Pracy. Ze swoimi uczniami pożegnali się wychowawcy: panie Beata Albrewczyńska, Joanna Liberacka, Marzena Szymula – Jasiejko i Dominika Świergul.
Za pomoc, życzliwość i pracę na rzecz Ośrodka pani Dyrektor podziękowała również wszystkim rodzicom, bez których niemożliwa byłaby realizacja wielu naszych przedsięwzięć. Złożyła im życzenia sukcesów w codziennym życiu oraz wszelkiej pomyślności.
Na zakończenie apelu tradycyjnie pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom ośrodka słonecznych wakacji, wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku, niezliczonych przygód i wielu bogatych przeżyć w czasie wakacji.
DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!
NAJAKTYWNIEJSZY UCZESTNIK RAJDÓW TURYSTYCZNYCH
PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU
NA NAJAKTYWNIEJSZEGO UCZESTNIKA
RAJDÓW TURYSTYCZNYCH
ZA ROK SZKOLNY 2018/2019
I MIEJSCE – SANCEWICZ ADRIAN KL. III GIM – 11 RAJDÓW
II MIEJSCE – DURKA SYLWIA KL. SPDP – 10 RAJDÓW
III MIEJSCE – MAZUREK MARCIN KL. VIII – 9 RAJDÓW
IV MIEJSCE – MACIEJEWSKA KAMILA KL. SPDP – 7 RAJDÓW
V MIEJSCE – VALENTINO SARA KL. VI – 3 RAJDY
V MIEJSCE – BURDZIUK DARIA KL. SPDP – 3 RAJDY
V MIEJSCE – AUGUSTYNIAK JULIA KL. VI – 4 RAJDY
WYRÓŻNIENIE
- KUJAWSKI JAKUB KL. SPDP – 50 KM RAJD ROWEROWY
„ SZLAKIEM ŚWIĘTEGO OTTONA’’
Ponadto w rajdach brali udział uczniowie:
- Masłowska Weronika
- Oszczygieł Mateusz
- Dobies Kacper
- Dobies Artur
- Stawniak Wiktor
- Domżałowicz Andrzej
- Rudzka Karolina
- Bartoszek Katarzyna
GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W RAJDACH TURYSTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
TRZY MEDALE I DWA REKORDY ŻYCIOWE
TRZY MEDALE I DWA REKORDY ŻYCIOWE
Dwójka naszych uczniów Agata Pitura i Damian Stańczak startowali w XXVI MISTRZOSTWACH POLSKI W LA SPRAWNI RAZEM, które odbywały się w dnia 07-09.06.19 w Ciechanowie. Start ten okazał się bardzo udany. Agata została Mistrzynią Polski w biegu na 800m oraz zdobyła brązowy medal w biegu na 1500m. W obu tych biegach ustanowiła rekordy życiowe . Medal zdobył również Damian Stańczak, który był 3 w pchnięciu kulą. W rzucie dyskiem uplasował się na 4 miejscu.
Agata Pitura jest na liście rezerwowej do wyjazdu na GLOBAL GAMES do Australii.
GRA PLENEROWA „ JA TEŻ POTRAFIĘ ”
GRA PLENEROWA „ JA TEŻ POTRAFIĘ ”
Dziś po raz trzeci nasi uczniowie wzięli udział w grze plenerowej "Ja Też potrafię " w Chojnie. Młodzież miała do zdobycia 11 stacji z różnymi zadaniami o charakterze sportowym, zręcznościowym i manualnym. Mimo upału uczniowie pokonali 7 drużyn i zajęli III miejsce!!!!
I MISTRZOSTWA NORDIC WALKING
I MISTRZOSTWA NORDIC WALKING DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPELNOSPRAWNEJ W BARLINKU
W piękny majowy piątek na zaproszenie Stowarzyszenia Bratek z Barlinka gościliśmy w tym malowniczym miasteczku aby wziąć udział w Mistrzostwach Nordic Walking. Silna grupa z dwóch klas PDP odważnie walczyła o miejsca na podium. Wybraliśmy trasę 5- kilometrową. Sportowe zmagania i wysiłek nie przesłoniły pięknych widoków i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie wokół Stadionu Miejskiego w Barlinku. Tak więc był las, jezioro ,stawy, piękne zwierzęta (te prawdziwe i ich świetne imitacje) świeże, rześkie powietrze… Wszystko to w słonecznej pogodzie, jakby zamówionej na ten właśnie dzień. Z 6-osobowej drużyny naszej szkoły 4 osoby w swoich kategoriach wiekowych stanęły na podium. Kasia Rutz, Kasia Bartoszek i Sylwia Durka oraz Damian Kozłowski. Dobre miejsca zajęli także Radek Kierylak i Dominik Bator. Gratulujemy serdecznie całej ekipie naszego Ośrodka. Osiągnięcia są oczywiście ważne. Jednak najbardziej dziękujemy za zaproszenie i możliwość wspólnego spędzenia dobrego dnia z naszymi nowymi znajomymi z różnych ośrodków całego województwa zachodniopomorskiego.
Do zobaczenia za rok!!!
WARSZTATY W AKADEMII KURTA SCHELLERA
NAUCZYCIELE ZAWODU POD OKIEM MISTRZA KURTA SCHELLERA
Marzena Szymula – Jasiejko, Magdalena Jarząb i Robert Padusiński uczestniczyli w kursie podstaw dobrej nowoczesnej kuchni, pod okiem Szefa Kurta Schellera. W programie ponad 60 przepisów! Od wywarów, sosów i dressingów, przez mięsa, ryby i owoce morza, po makarony i ryże, że o deserach nie wspomnimy. Było warto uczyć się od najlepszych. Pogłębiliśmy swoją wiedzę i umiejętności. Ale to nie koniec, już niebawem druga przygoda z Mistrzem.
KONKURS ORTOGRAFICZNY
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII ”
29 maja br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas VI - VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.
W I etapie uczniowie mieli do napisania dyktando. Stopień trudności dyktanda był bardzo duży, jednak piszący poradzili sobie znakomicie.
Finaliści spotkali się w II etapie konkursu. Uczniowie uzupełniali luki w dyktandzie zgodnie z regułami ortograficznymi, rozwiązywali zagadki, uzasadniali pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Wszyscy uczestnicy świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii. Każdy z nich już został zwycięzcą przechodząc do II etapu. Ale Mistrz może być tylko jeden.
„Mistrzem Ortografii” w roku szkolnym 2018/2019 została Dominika Pawicka uczennica klasy III gimnazjum, która zdobyła 89 punktów na 97 możliwych do zdobycia. Kolejne lokaty zajęli:
II miejsce-Waldemar Stefaniszyn - klasa VII ( 85 punktów )
III miejsce- Patryk Cieśla – klasa VII ( 84punkty )
Wyróżnienia zdobyli:
- Karolina Rudzka – klasa VI ( 82 punkty )
- Andżelika Łuczak – klasa VI ( 80 punktów )
- Klaudia Wiśniewska - klasa VIII ( 79 punktów )
- Justin Kubat – klasa VI ( 79 punktów )
- Marcin Mazurek - klasa VIII ( 78 punktów )
- Adrian Sancewicz -klasa III gimnazjum ( 76 punktów )
- Paweł Bujacz- klasa VII ( 68 punktów )
Laureatów i pozostałych uczestników konkursu nagrodzono słodkimi nagrodami. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.
BIEG GRYFITÓW
BIEG GRYFITÓW
25 maja na Pyrzyckim stadionie odbył się Bieg Gryfitów. Nasz Ośrodek reprezentowali: Karolina Rudzka, Karolina Bachniuk, Weronika Masłowska i Jakub Tryba. Bardzo dobry występ Karoliny Rudzkiej, która zajęła 2 miejsce. Dobrze wypadli również pozostali zawodnicy:
Weronika Masłowska - 5 miejsce
Jakub Tryba - 6 miejsce
Karolina Bachniuk - 7 miejsce.
„ HISTORIA POLSKIEGO ŻOŁNIERZA DAWNIEJ I DZIŚ ”
SPOTKANIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY POWIATU PYRZYCKIEGO
„ HISTORIA POLSKIEGO ŻOŁNIERZA DAWNIEJ I DZIŚ ”
23.05.2019 r. czwórka uczniów naszej Szkoły wraz z opiekunem p. Kingą Piskrzyńską-Lizak, uczestniczyła w bardzo ciekawym spotkaniu, które było częścią projektu edukacyjnego organizowanego przez przelewickie stowarzyszenie "OTWARTE OKNO" pt: "Historia polskiego żołnierza, dawniej i dziś"- spotkanie dla dzieci i młodzieży powiatu pyrzyckiego. Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na problemy wynikające z działań wojennych dawniej i współcześnie, wzbudzenie szacunku dla weteranów wojen współczesnych z Iranu i Afganistanu, kombatantów, rozpowszechnianie poezji i muzyki o tematyce wojskowej oraz rozbudzenie zainteresowania młodzieży historią polskiego żołnierza.
Organizatorzy serdecznie przywitali uczestników spotkania. Wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Wojskowej ze Szczecina, poznaliśmy kombatantów przelewickich, którzy mimo swojego sędziwego wieku przybyli na spotkanie, poznaliśmy równie weterana wojny w Afganistanie oraz posmakowaliśmy wojskowej grochówki i pysznych słodkości przygotowanych przez panie ze stowarzyszenia.