• INTERNAT

•

Internat wchodzi w skład w Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i znajduje się w jednym ze skrzydeł szkoły, zapewnia to szybkie dojście na lekcje. Usytuowany jest on na dwóch piętrach w budynku szkoły. Pokoje są czteroosobowe.  Jest obiektem docieplonym i dobrze wyposażonym.

Znajdują się w nim:

- świetlice                                                                             - pokoje

- łazienki

Do dyspozycji dzieci jest sala gimnastyczna, stoły do tenisa stołowego oraz sala komputerowa.

Wychowankowie w internacie uczestniczą w różnego rodzaju kołach

zainteresowań:

• koło plastyczne
          • koło taneczne
          •  koło teatralne
          •  koło wędkarskie

Internat zapewnia dzieciom opiekę, stwarza warunki do ich właściwego rozwoju, oraz rozwija zainteresowania wychowanków poprzez różnorodne formy zajęć. Dzieci wdrażane są do dbania o ład, porządek i estetykę otoczenia. Wychowawcy udzielają młodzieży niezbędnej pomocy podczas odrabiania zadań domowych.