• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• "Bądź życzliwy zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze!" Pod takim hasłem odbyły się dziś w naszej szkole obchody Dnia Życzliwości. Uczniowie i nauczyciele z ciekawością i radością wykonywali zadania związane z utrwaleniem życzliwych zachowań, szerzeniem dobra i współpracy. Życzliwość można wyrażać na wiele sposobów, w słowach, gestach, czynach. To cecha, która buduje, upiększa i ulepsza świat. Jeśli więc chcesz lepszego życia, bądź życzliwy dla siebie i wszystkich ludzi, bo człowiek jest warty tyle, ile uczyni dobrego.

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ UNIHOKEJA W ELBLĄGU

•       Udany wyjazd do Elbląga. Nasza drużyna zdobyła brązowy medalna Ogólnopolskim Turnieju Unihokeja, który odbył się 18 - 20.11.22 w Elblągu. Organizator w ramach atrakcji zorganizował zwiedzanie zamku w Malborku!

• POWIATOWA LICEALIDA W TENISIE STOŁOWYM

• W dniu 15.11.22 ZS NR 1 w Pyrzycach był gospodarzem Powiatowej Licealiady w Tenisie Stołowym. Nasz ośrodek reprezentowali Nikola Krawiec i Magda Olszak oraz Waldemar Stefaniszyn i Wiktor Stawniak. Dziewczęta wygrały z ZS Nr 2 3:2 oraz przegrały 0:3 z ZS Nr 1 i uplasowały się na drugim miejscu. Chlopcy natomiast przegrali oba mecze po 0:3 i zajęli 3 miejsce .

• #SZKOŁADOHYMNU

• W ramach akcji #Szkoładohymnu zabrzmiał dziś w naszej szkole „Mazurek Dąbrowskiego”. Pięknie odśpiewane 4 zwrotki hymnu były kolejna okazją do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

• POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM

• 03.11.22 w Przelewicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym . Nasz Ośrodek reprezentowały Wiktoria Stawniak oraz Oliwia Pawłowska. Dziewczęta w pierwszym meczu przegrały z koleżankami z Lipian 1:3. W drugim meczu pokonały 3:1 SP Jesionowo. W półfinale przegrały 0:3 z SP Kłodzino. I na koniec w meczu o 3 miejsce wygrały 3:1 z SP z OI z Pyrzyc.

• DZIEŃ PATRONA ORAZ PASOWANIE NA UCZNIA

• Piątek 28.10.2022 był dniem szczególnym dla naszej szkoły. Odbyły się uroczystości Dnia Patrona oraz uroczyste Pasowanie na ucznia. Nowo przyjęci uczniowie zostali przyjęci do grona naszej społeczności, poprzez uroczyste ślubowanie i pasowanie przez Panią Dyrektor Annę Zasadzińską. Zanim jednak to nastąpiło uczniowie klasy 4-5 zaprezentowali fragment wiersza Jana Brzechwy, wszystkie klasy zmierzyły się z konkurencjami dotyczącymi twórczości naszego patrona i przygotowały plakaty dotyczące ulubionych wierszy. Natomiast kandydaci na uczniów naszego Ośrodka pokonali przygotowany dla nich "test sprawnościowy" z którym wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.

• WOJEWÓDZKI TURNIEJ UNIHOKEJA

• 27 października odbył się w Policach Wojewódzki Turniej Unihokeja. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując pierwsze miejsce Skład zespołu M. Kaprykowski, W. Stefaniszyn, W. Stawniak, P. Olczak i M. Pluta. Opiekun J. Albrewczyński.

• WYCIECZKA DO POZNANIA

• Za nami dzień pełen wrażeń! Najpierw gra survivalowa w Poznańskiej Palmiarni, zwiedzanie Starego Miasta z obowiązkowym pokazem trykających koziołków, podziwianie barokowego Kościoła Farny, oraz atrakcyjne warsztaty w Muzeum Rogalowym, gdzie każdy mógł skosztować rogali świętomarcińskich. Wracamy z ,,bagażem,,  zdobytej wiedzy nt.Stolicy Wielkopolski oraz planujemy już kolejną wycieczkę :)

• MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W STRITBALU

• W dniu 18.10.22r. w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Stritbalu.

Nasz ośrodek reprezentowały: Magda Olszak, Dominika Kusztal, Paulina Mikulska, Dorota Boryta i Zuzanna Mikulska.

Dziewczęta wygrały 3 mecze 3:0 z Goleniowem oraz Koszalinem, 2:1 z Chojna oraz przegrały 2:6 z Policami i ostatecznie uplasowały się się na trzecim miejscu

• TORUŃSCY AKTORZY W NASZEJ SZKOLE

• Toruńscy aktorzy z Fundacji Grupa T ponownie gościli w naszej szkole. Tym razem zabawny, pełen humoru spektakl poruszał tematy związane ze zdrowym stylem życia, przestrzegał przed nieznajomymi, przypominał podstawowe zasady przestrzegania higieny osobistej.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców Ośrodka za finansowe wsparcie teatrzyku.

• SADY JESIENIĄ

• ,,Przyjemne z pożytecznym"....piękna pogoda, urokliwe miejsce, w sam raz na małą sesję fotograficzną. Dzięki aparatowi, który został zakupiony z programu #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie mogli wcielić się w rolę fotografa, jak również dzięki uprzejmości Państwu Bekasiak skorzystać i nazrywać smacznych owoców....na szarlotkę i nie tylko!

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA

• W dniach 07/09.10.22 w Koninie odbywał się Ogólnopolski Turniej Badmintona. Województwo Zachodniopomorskie reprezentowała nasza uczennica Natasza Woźniak oraz absolwentka naszej placówki Agata Pitura. Obie spisały się bardzo dobrze. Natasza zdobyła srebrny medal w kategorii do 16 lat. Natomiast Agata wygrała w kategorii absolwenci. Obie zawodniczki wywalczyły brązowy medal w grze deblowej. Nasze województwo punktacji drużynowej zajęło 2 miejsce!!!

• PODZIĘKOWANIE

• Całej wdzięczności , jaka pojawiła się dzisiaj w oczach dzieciaków nie dało się uchwycić na zdjęciach…

Taką potężna moc manifestacji mają dziecięce marzenia!!! Wszystkim tym, którzy noszą w swoich sercach przekonanie, że wszystkie dzieci są nasze i mają ten ogromny gest wspierania ich tez finansowo , mówimy dzisiaj GŁOŚNE

„ DZIĘKUJEMY” . Za poduszeczki do pokoi w internacie, za farby do odnawiania mebli, za zasłony , które zawisną w pokojach, za kolorowe doniczki i kwiaty, które już rosną, podlewane codzienną troska. Ta wdzięczność płynie do:

Alicji Obiedzińskiej

Krystyny Piotrowskiej-Wypych